» Informacje
» Recenzja
» Tau Volantis
» Postacie
» Przeciwnicy
» Bossy
» Bronie
» R.I.G
» Historia
» Rozdziały
» Lokacje
» Przedmioty
» Warsztat
» Weapon Crafting
» Staza
» Kineza
» Sklep
» Tryb CO-OP
» Trofea
» Osiągnięcia
» Trailer
» Galeria
» DLC
· Dead Space 3 Awakened

» Informacje
» Recenzja
» USG Ishimura
» Postacie
» Przeciwnicy
» Nekromorfy
» Corruption (skażenie)
» Bronie
» R.I.G
» Staza
» Kineza
» Warsztat
» Sklep
» Przedmioty
» Lokacje
» Misje
» Znak
» Unitolodzy
» CEC
» Mini-gry
» Kody
» Trofea
» Osiągnięcia
» Soundtrack
» Galeria
» Trailer
» Tapety
» DLC
» Informacje
» Recenzja
» The Sprawl
» Postacie
» Przeciwnicy
» Nekromorfy
» Bronie
» Lokacje
» R.I.G
» Staza
» Kineza
» Warsztat
» Sklep
» Sterowanie
» Tryb multiplayer
» Misje
» Demo
» Patch
» Edycja kolekcjonerska
» Trofea
» Osiągnięcia
» Concept Arts
» Soundtrack
» Kody
» Video
» Galeria
» Trailer
» Tapety
» DLC
· Dead Space 2 Severed

» Informacje
» Recenzja
» Ludzie (Humans)
» Nekromorfy (Necromorphs)
» Bronie i ulepszenia
» Poziomy doświadczenia
» Pancerze
» Mapy
» Lista graczy
» O grze
» Recenzja
» Rozgrywka
» Postacie
» Bronie
» Rozdziały
» Concepts Arts
» Galeria
» Trailer
» O filmie
» Recenzja
» Postacie
» Fabuła
» Ciekawostki
» W Polsce
» Trailer
» Galeria
» Informacje
» Recenzja
» Postacie
» Fabuła
» USG O'Bannon
» USM Abraxis
» Napisy
» Video
» Galeria
» Informacje
» Recenzja
» Galeria
» Informacje
» Recenzja
» Fabuła
» Komiksy
» Komiksy online
» Postacie
» Streszczenia
» Napisy
» Trailer
» Informacje
» Postacie
» Rozgrywka
» Mini-gry
» Galeria
» Video
» Dead Space Martyr
» Dead Space Salvage
» Dead Space Catalyst
» Dead Space Liberation
Postacie Dead Space Comics

Vera Cortez - jedna z głównych postaci serii komiksów, oficer P-SEC, należała do kościoła Unitologów. Na Ziemii dołączyła do służby, a następnie dzięki swej pracowitości została zatrudniona , już jako detektyw, w CEC, po czym znalazła się na Aegis VII w tej samej roli. Pracowała razem w parze z oficerem Abrahamem Neumannem. Gdy odnaleziono Marker i grupki Unitologów wyszły na zewnątrz Vera zaczynała coraz częściej kłócić się z Bramem, dopadała ją bezsenność, była otumaniona. W końcu całkowicie uległa wpływom kapłanów, po czym popełniła samobójstwo w trzecim numerze komiksów. Następnie został zabity w czasie ataku nekroformów na kolonię.

Abraham Neumann - pochodzący z Marsa oficer P-SEC na Aegis VII. Jest głównym bohaterem, którego czyny śledzimy przez całą serię komiksów. Poznajemy go już na wstępie, gdzie rozpaczonym głosem każe wysadzić kolonię. Pracuje razem w parze z oficerem Verą Cortez. Przez najbliższych współpracowników jest nazywany Bram. Bardzo nie lubi Unitologów, a wręcz pała do nich nienawiścią (prawdopodobnie przez to, że przez nich odeszła od niego żona). Praktycznie tylko on z pośród wszystkich kolonistów nie został opentany przez Marker. Stawał się tylko coraz bardziej przygnębiony. Wierzy, że przyczyną wszystkich nieszczęśc jest Red Marker, tak więc prosi Hanforda Carthusię, by wstrzymał prace górnicze. Nie posłuchał go. Gdy doszło do ataku Nekroformów próbował ewakuować górników i pracowników kolonii, lecz bezskutecznie. Ishimura nieodpowiadała. Chcą się z nią połączyć wraz z Marlą Janssen udają się do wieży komunikacyjnej. Niestety zastają tam legowisko Nekroformów, które zabijają jego dziewczynę Marlę. Załamany Bram nagrywa video-log, który oglądamy w pierwszym i ostatnim numerze.


Doctor Tom Sciarello - medyczny szef całego personelu kolonii na Aegis VII. Jest ateistą i sprawy związane z Unitologami nie wywołują na nim wrażenia, lecz po pewnym czasie zaczął dostrzegać związek między falą dziwnych zachowań górników, a Red Markerem. W pierwszym rozdziale traci swoją asystentkę Katie z rąk opentanego górnika, który nie mógł zasnąć. Od tamtej pory widuje jej ducha, który mówi, że "jest już za późno". Wraz z Bramem próbowali przekonać kierownika kolonii, którym jest Hanford Carthusia, by wstrzymał się z wydobyciem. Niestety bezskutecznie. Podczas ataku przez Nekroformy na kolonię udał się na pokład medyczn, by tam nieść pomoc. Niestety zastał wszystkich zabitych i sam zginął.
Deakin Abbott - inżynier pierwszej klasy i kaznodzieja Unitologów na Aegis VII. Bardzo pobożny i bojaźliwy przedstawiciel Unitologów. Prowadził liczne zgomadzenia tej grupy na Aegis VII, podporządkowując sobie przy tym górników i personel. Po odkryciu Marker'a miał wizję swojej starej matki, która nawoływała go do ochrony go. Tak też zrobił. Wraz z innymi Unitologami udał się pod miejsce znalezienia Znaku. Na szczęście odmówiono mu dostępu do niego. Abbotowi to w niczym nie przeszkadzało i rozpoczą swoje modły przed tym obszarem. Sierżant Abraham Neumann kłócił się z nim na temat Unitologów i Znaku. Zinterpretował pisk, którzy słyszeli wszyscy w obecności Markera jako głos boga. Mówił, że bóg ich wzywa, dlatego popełnił samobójstwo wraz z innymi wyznawcami Znaku. W tej grupie była między innymi Vera Cortez.Hanford Carthusia - szef kolonii na Aegis VII. Pochodzi z rodziny Unitologów, która wieżyła już od przeszło trzech pokoleń. Carthusia miał wydawane ściśle określone rozkazy przez kapitana Mathiusa z Ishimury. Jego głównym zadaniem było bezpieczne przechowanie Znaku do crackingu planety przez Ishimurę. Hanford Carthusia był bardzo aroganckim i nie miłym człowiekiem. Nie zważał się z niczyją opinią, chciał tylko dobrze wykonać swoje rozkazy, często kosztem życia innych. Przed crackingiem planety dowiedział się od kapitana Beniamina Mathiusa, że nie zostanie zabrany z Aegis VII. Był tylko małym pionkiem w tym poważnym przedsięwzięciu. Hanford w odwecie nie wysłał na USG Ishimurę zwłok Unitologów, którzy popełnili samobójstwo, a naukowcą z Ishimury bardzo na tym zależało.


Jennifer Barrow - Naukowiec. To ona została wysłana z USG Ushimura na Aegis 7 w celu zbadania Markera. Znajdując go zachorowała na to co inni, bóle głowy, myśli samobójcze. Jedna z jego pierwszych ofiar, popełnia samobójstwo na oczach męża, który przybył sprawdzic co stało się z Kolonią, po wydobyciu tajemniczego Znaku. Samobójstwo uwolniło ją od czegoś znacznie gorszego, ale tylko na chwile.Natalia Deshyanov - była członkiem jednej z małych grup ubezpieczających należących do P-SEC. Początkowo jest nastawiona dość wrogo do Markera. Jej zespoł został powołany do jego ochrony. Z czasem został aresztowany pod zarzutem stworzenia filmu ukazującego Znak. Podczas próby zatrzymania jej i jej najbliższych współpracowników, zabiła jednego członka P-SEC. Dopadła ją mania ochrony Znaku. Jako niestabilna psychicznie została umieszczona w odosobnieniu pod okiem doktora Toma Sciarello. Przebywanie w pobliżu Markera bardzo dawało się jej we znaki. Podczas ataku nekroformów na kolonię udało się jej uciec z celi i dostać do miejsca odnalezienia Znaku. Następnie rzuciła się w miejsce gdzie stał krzycząc: "weź mnie całą".
Captain Benjamin Matthius - Kapitan USG Ishmura, wypełniający zgodnie ze swoim kodeksem rozkazy nadchodzące od Kościoła Unitologów. Wydawał bezpośrednio rozkazy Hanfordowi Carthusio. Chciał by Znak jak najszybciej trafił do kościoła na Ziemii, by pokazać go całemu światu. Od początku zafascynowany Markerem, potem coraz silniej od niego użależniony... potem zdradzający coraz większe objawy Opętania. Ginie w przepychance, pchnięty strzykawką przez Kyne'a.Supervisor Cameron - jedna z pierwszych, o ile nie pierwsza osoba, która zwróciła uwagę na dziwne narośla nekfroformów które powoli zaczynały obrastać całą kolonię. Cameron od razu poinformował o tym P-SEC, które wysłało sierżanta Abrahama Neumanna, by nadzorował tę sprawę. Kazał też mu pozbywać się ich za pomocą ognia. Niestety podczas napadu nekroformów na kolonię zginął, a narośli powstawało coraz więcej.Marla Janssen - członkini P-SEC na Aegis VII. Jest technikiem komputerowym. Jest w związku z Abrahamen Neumannem. Od chwili znalezienia Marker'a kierują nią ambicje rozszyfrowania tajemniczych znaków, które widnieją na nim. Mimo nieudolnych prób zniechęcenia jej przez Brama w końcu to się jej udaje (3 rozdział). Podczas ataku nekroformów wraz z Bramem próbowała ewakuować się z kolonii, lecz bezskutecznie. Poświęciła się, by go ratować, gdy poszli nadać sygnał ratunkowy do Ishimury.Katie Evans - pielęgniarka i sekretarka dr Toma Sciarello. Zgnięła (można powiedzieć, że jako pierwsza) przez górnika opętenego Znakiem. Jego celem początkowo był sam doktor Tom Sciarello, lecz przez przypadek zabił przecinakiem właśnie ją. Następnie pojawiała się w wizjach, w który przestrzegała doktora przed atakiem nekroformów.Jones - oficer P-SEC na Aegis VII. Był przyjacielem i partnerem w służbie McCabie'go, z którym powołany został do wyjaśnienia sprawy samobójstw w P-SEC HQ. Niestety podczas ataku nekroformów został przemieniony w jednego z nich, a następnie zabity przez Abrahama Neumanna.McCabe - oficer P-SEC na Aegis VII. Był przyjacielem i partnerem w służbie- Jones'a, z którym powołany został do wyjaśnienia sprawy samobójstw w P-SEC HQ. Niestety podczas ataku nekroformów został przemieniony w jednego z nich.


» Aktualności
» Forum
» Redakcja
» Wymiana
» Wyszukiwarka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Forum

Kliknij i zarejestruj się już dziś!Losowa fotografia
Dead Space 2 Concept Arts 8
Dead Space 2 Concept Arts 8
Concept Arts Dead Space 2
stat4u