» Informacje
» Recenzja
» Tau Volantis
» Postacie
» Przeciwnicy
» Bossy
» Bronie
» R.I.G
» Historia
» Rozdziały
» Lokacje
» Przedmioty
» Warsztat
» Weapon Crafting
» Staza
» Kineza
» Sklep
» Tryb CO-OP
» Trofea
» Osiągnięcia
» Trailer
» Galeria
» DLC
· Dead Space 3 Awakened

» Informacje
» Recenzja
» USG Ishimura
» Postacie
» Przeciwnicy
» Nekromorfy
» Corruption (skażenie)
» Bronie
» R.I.G
» Staza
» Kineza
» Warsztat
» Sklep
» Przedmioty
» Lokacje
» Misje
» Znak
» Unitolodzy
» CEC
» Mini-gry
» Kody
» Trofea
» Osiągnięcia
» Soundtrack
» Galeria
» Trailer
» Tapety
» DLC
» Informacje
» Recenzja
» The Sprawl
» Postacie
» Przeciwnicy
» Nekromorfy
» Bronie
» Lokacje
» R.I.G
» Staza
» Kineza
» Warsztat
» Sklep
» Sterowanie
» Tryb multiplayer
» Misje
» Demo
» Patch
» Edycja kolekcjonerska
» Trofea
» Osiągnięcia
» Concept Arts
» Soundtrack
» Kody
» Video
» Galeria
» Trailer
» Tapety
» DLC
· Dead Space 2 Severed

» Informacje
» Recenzja
» Ludzie (Humans)
» Nekromorfy (Necromorphs)
» Bronie i ulepszenia
» Poziomy doświadczenia
» Pancerze
» Mapy
» Lista graczy
» O grze
» Recenzja
» Rozgrywka
» Postacie
» Bronie
» Rozdziały
» Concepts Arts
» Galeria
» Trailer
» O filmie
» Recenzja
» Postacie
» Fabuła
» Ciekawostki
» W Polsce
» Trailer
» Galeria
» Informacje
» Recenzja
» Postacie
» Fabuła
» USG O'Bannon
» USM Abraxis
» Napisy
» Video
» Galeria
» Informacje
» Recenzja
» Galeria
» Informacje
» Recenzja
» Fabuła
» Komiksy
» Komiksy online
» Postacie
» Streszczenia
» Napisy
» Trailer
» Informacje
» Postacie
» Rozgrywka
» Mini-gry
» Galeria
» Video
» Dead Space Martyr
» Dead Space Salvage
» Dead Space Catalyst
» Dead Space Liberation
Rozdziały Dead Space ExtracionW całym Dead Space Extraction przebrniemy przez 10 rozdziałów gry, które rozgrywały będą się po koleji na Aegis VII i USG Ishimurze.

Rozdział 1- Worlds Apart- jako Sam Caldwell dostajemy zadanie pomocy przy wydobyciu tajemniczego Znacznika. Gdy docieramy na miejsce ów Znak zaczyna powodować dziwne zachowanie osób znajdujących się na Aegis VII. Od teraz wszystkie osoby zaczynają popadać w dziwny stan...rozpoczyna się serja samobójstw i dziwnych zjawisk. Tylko ty, jako Sam wraz z trójką innych inżynierów staracie się przetrwać. Niestety wszelakie próby nie mają sensu. W końcu nie wytrzymujemy i zostajemy zabici przez odział ochrony, mając jeszcze w uszach słowa swej dziewczyny Lexine: "I love you...".

Rozdział 2- Another Day At The Office- od teraz naszą grywalną postacią zostaje Nathan McNeill. Po rozmowie z Gabriel'em Weller'em udajemy się (wraz z szeregowym Karklinsem). Niestety tam na dole zaczyna dziać się coś niedobrego...ludzie zmieniają się w dziwne stworzenia, popełniają samobójstwa. Teraz wszystko zależy od nas. Z kostnicy biegiem, obserwują zniszczenia jakie powstały w kolonii, do kwatery głównej PSEC. Po drodze szeregowy Karklins nie wytrzymuje działania Znaku. Z kwatery głównej przechodzimy do miejsca, gdzie rozpoczynaliśmy grę w drugim rozdziale. Znajdujemy tam wystraszoną Lexine, która od teraz będzie nam towarzyszyła. Ucieczka z Aegis VII to jedyne rozwiązanie. Musimy odszukać prom, którym uda nam się uciec. Po drodze do doków spotykamy, szczęśliwie ocalałego Warren'a Eckhardt'a, w wyniku zderzenia statku z kolonią. Gdy już pokonamy i złamiemy zabezpieczenia windy, możemy udać się na pokład lotniczy.

Rozdział 3- Return To The Megavents- trzeci rozdział gry w całości poświęcony jest ucieczce naszych bohaterów z Aegis VII. Wychodząc z windy, którą udało nam się zjechać w rozdziale drugim, spotykamy kolejnego kolonistę, który widocznie nie dał się opętać. Niestety dość szybko ginie , gdyż poświęcił się, by uratować Lexine, którą próbował zabić macka Tentacle. Epizod ten głównie poświęcony jest wędrówce bohaterów przez podziemia kolonii i system wentylacyjny. Gdy już przebrniemy przez wszystkie przeszkody, odnajdziemy nasz upragniony statek. Oczywiście, jest on oblegany przez ogromnego Nekroforma, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Na szczęście udaje nam się odciągnąć wroga i bezpiecznie opuścić Aegis VII.

Rozdział 4- Rendezvous With Fate- czwórka naszych bohateró udaje się w poszukiwaniu pomocy na USG Ishimurę. Wpadnięcie w gromadę asteroidów, to tylko mała garstka problemów. Ku zdziwieniu dostają wyraźny rozkaz z pokładu Ishimury, żeby nie lądowali na niej, gdyż w przeciwnym razie zostaną ostrzelani (personel Ishimury zakazał lądowania, nawet jeśli Warren Eckhardt, wydał takie rozporządzenie). Niestety stało się...nasz statek dostał się pod ogień działek. Gdyby nie umiejętności pilotów (Gabriel'a Weller'a i Warren'a Eckhardt'a) i celne oko Nathan'a McNeill'a, który będzie grywalną postacią w tym rozdziale, statek rozbiłby się o kadłub Ishimury. Na szczęście udaje nam się bezpiecznie wylądować i odnaleźć wejście na pokład. Dostaniemy się na niego po małej przechadzce po kosmosie, w kombinezonach znalezionych na statku. Rozpoczynamy na pokładzie załogi. Niestety nie zastajemy tam żadnego człowieka, (oprócz wytraszonego członka załogi, który schował się przed atakami Nekroformów i ginie prawie od razu po znalezieniu go), które jak się okazało też zaczynały przejmować kontrolę nad statkiem. Z pokładu dla załogi musimy dostać się na mostek, gdyż tam może być bezpieczniej. Teraz zaczyna się wędrówka po Ishimurze i szybkie walki z Nekroformami. W końcu docieramy do dużego salnu (bardzo podobna, o ile nie ta sama miała miejsce w dead space w rozdziale 10, gdzie musieliśmy znaleźć karty nawigacyjne), gdzie rozpoczynamy uciążliwą walkę i Nekroformami, a po niej nieoczekiwanie zostajemy znalezieni przez członków ochrony Ishimury...niestety nie rozumieją naszych intencjii i zostajemy przez nich obezwładnieni...po czym końcu się rozdział.

Rozdział 5- Emergency Care- budzimy się jako Nathan w dziwnej komorze...obok niej chodzi nieznajoma nam blondynka...to Nicole. Po chwili uwalnia nas z 'klatki' i tłumaczy, że zostaliśmy znalezieni przez ochronę na obszarze kwarantanny (nie wiedziała o zarazie rozpętanej na Aegis VII i Ishimurze). Jako Nathan musimy dostać się do konsoli, którą znajdziemy przechodząc system wentylacyjny. Niestety prawdopodobnie połączony jest bezpośrednio z kosmosem, więc może nie być tam tlenu. Na szczęście w klinice jest specjalny uniform (taki sam, dzięki któremu dostaliśmy się na Ishimurę). I zaczyna się...Walki z Nekroformami, to głównie nas czeka, gdy będziemy szli do konsoli. Kiedy już tam dotrzemy i aktywujemy nasz cel, z powrotem wchodzimy do wentylacji, by dojść do pomieszczenia, gdzie spotkamy się z resztą grupy. Oczywiście nie obędzie się bez walki z antagonistami, tylko że tym razem będzie ona trochę dłuższa. Gdy już rozprawimy się z przeciwnikami nadejdą posiłki, w postaci naszej dotychczasowej drużyny i Nicole. Powoli zaczyna dowiadywać się, co dzieje się na statku. Szczególnie przeraził ją widok martwego kapitana. Teraz wracamy na skrzydło medyczne z Nicole. Tam zostajemy zaatakowanii i uciekamy do stanowiska ochrony (niestety mają tam mały problem z drzwiami, które się zacięły, więc musimy im pomóc, przyspawając nitami płachtę). Zostawiamy u nich Nicole, a dalej już idziemy w znanym nam składzie do siedzimy głównej ochrony. Mamy zamiar udać się tam kolejką, lecz utknęła gdzieś w połowie drugi do mostku. Wpadamy na pomysł, by pójść pieszo. Gdy idziemy wysuwa się przypuszczenie, że to wszystko przez Znak, ale nagle...zaczynamy spadać!!!

Rozdział 6- Nowhere to Hide- spadamy...spadamy...a właściwie zjeżdzamy systemem kanalizacyjnym Ishimury. Kiedy już uda nam się wyjść bezpiecznie na stały grunt, dostrzegamy, że wszystkie drzwi i przejścia są zablokowane. Pozostaje nam tylko iść przed siebie. Również tu Nekroformy rozpętały piekło, tzn. zaczęły tworzyć swoje środowisko w kanalizacjach. Gdy tak idziemy, nagle Lexine zostaje zaatakowana i wrzucona do zbiornika z wodą. Nathan i Eckhardt próbują ją jeszcze ratować, lecz ślad po niej zaginął. Jakoś musimy się z tym pogodzić- idziemy dalej. Prąc naprzód i pokonując kolejne hordy przeciwników, cały czas wydaje nam się, że słyszymy głos Lexine. Docieramy w końcu do wyżej położonej części kanalizacji, niestety zastajemy ją w stanie całkowitego pokrycia substancją Nekroformów. Brnąc dalej w niebezpieczeństwa w końcu do chodzimy do ogromnego atrium, a na balkonach wokół niego spotykamy nową postać. Jest to doktor Howell, pracująca w dziale Hydroponiki. Niestety chcąc się do niej zbliżyć zostajemy zaatakowani przez potężnego Nekroforma- Slug'a, który najwyraźniej zbudował tu sobie gniazdo. Nie mamy wyjścia, musimy się z nim zmierzyć. Walka z tym bossem polega głównie na strzelaniu w jego macki wszystkim czym mamy. Nie obejdzie się też bez ucinania macek za pomocą wentylatorów czy rzucania w niego wybuchającymi beczkami. To powinno w zupełności wystarczyć, by go pokonać. Upewniając się, że nie żyje kończymy rozdział małą sprzeczką między Wallerem, a Eckhardt'em.

Rozdział 7- Life and Death- ten rozdział będziemy przechodzić z perspektywy pani doktor Catherine Howel, którą mieliśmy okazję spotkać w kanałach. Misję rozpoczynamy nagraniem videologu, w którym zawarte są naukowe przypuszczenia doktor na temat Nekroformów. Już podczas nagrywania wiadomości zaczyna dziać się z nią coś niedobrego. Słyszy dziwne głosy, dopadają ją halucynacje...rozpoczynają się ataki Nekroformów. Doktor Howel przypierana przez ataki 'dziwnych stworzeń' i halucynajce spowodowane obecnością Znaku zaczyna tułać się po Hydroponice, aż niespodziewanie znajduje...cudownie uratowaną Lexine Murdoch. Zaprowadza ją do swojego gabinetu i daje nieco medykamentów. Lexine udaje się za doktor Howel, gdyż myśli, że obje idą uratować jej przyjaciół z kanalizacji. Biegnąc wchodzą do pomieszczenia systemu chłodzenia, lecz tam nieoczekiwanie- zostają zaatakowane przez Brut'a (bardzo silny rodzaj Nekroforma, sam Isaac miał z nim nie lada kłopoty).Na szczęście potyczka kończy się naszą wygraną i idziemy...ale gdzie, mieliśmy w końcu ratować pozostałych członków załogi, lecz doktor, tym razem skutecznie przekonuje Lexine, że oni już nie żyją, to nie ma sensu. Udajemy się za to w stronę kolejki. Droga do kolejki również najeżona jest ogromną ilością przeciwników. Do systemu kolejki mamy zamiar dostać się przez centrum sterowania Hydroponiką. Tam spotykamy...ku zdziwieniu Lexine, a tym bardziej pani doktor, trójkę pozostałych bohaterów, którzy starali się uszczelnić wszystkie dostępy do wody przed Nekfoformami. Nathan, Gabriel i Lexine udają się na zwiad do kolejki, zostawiając Eckharda i doktor Howel, która miała pilnować procesów systemu uszczelniania. Jesteśmy tutaj świadkami interesującej rozmowy między ostatnią dwójką. Doktor Howel zarzuca Eckhardowi, że to wszystko jego wina i Znaku. Jednak nieoczekiwanie do pomieszczenia wchodzi jedna z macek Slug'a. Warren zamiast strzelać zamyka drzwi od centrum zostawiając w nim doktor, skazując ją tym samym na śmierć. Następnie sam ucieka do reszty grupy.

Rozdział 8- In the Hearts of Men-

» Aktualności
» Forum
» Redakcja
» Wymiana
» Wyszukiwarka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Forum

Kliknij i zarejestruj się już dziś!Losowa fotografia
stat4u